Podujatia
Počas roka pre vás organizujeme 19 online diskusií.

Od myšlienky európskeho architekta k dnešnej realite

Názov:
Od myšlienky európskeho architekta k dnešnej realite
Kedy:
uto, 12. máj 2020, 18:00 h - 19:30 h
Kategória:
Diskusie
Facebook:
https://www.facebook.com/events/2576816192559280/

Popis

Z dôvodu rizika nákazy koronavírusom na verejných podujatiach bude diskusia prebiehať v štúdiu, bez účasti verejnosti. Naživo ju môžete sledovať na FB Café Európa a našich mediálnych partnerov. Ďakujeme za pochopenie.
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Pozývame vás naživo sledovať diskusiu pri príležitosti dňa Európy. Presne pred 70 rokmi francúzsky minister zahraničných vecí Robert Schuman predstavil plán, ktorý položil základy na vznik Európskej únie. Odvtedy Únia prešla mnohými zmenami. Plní EÚ aj naďalej svoj hlavný ciele, ktorými pôvodne boli mier a prosperita na európskom kontinente? Ako ju poznačili všetky krízy ktorými si prešla? Čo by jej architekt povedal na jej dnešnú podobu?

Diskutujú:
- Maroš Šefčovič, podpredseda Európskej Komisie
- Martin Hojsík MEP, poslanec EP (Progresívne Slovensko / RE)
- Ivan ŠTEFANEC, poslanec EP (KDH / EPP)
- Ladislav Miko, vedúci Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku

Moderuje Juraj Hajko, Slovak Foreign Policy Association (SFPA)
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
sli.do hashtag: #CEBA
LIVE PRENOS NA NAŠOM FACEBOOKU!
Twitter: #CEBA

Napísaním otázky na stránku podujatia alebo do komentárov sa automaticky zapájate do súťaže o vecné ceny od hlavného organizátora diskusie - Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku.

Ak nechcete, aby Vám ušli žiadne novinky a informácie o našich ďalších diskusiách, nezabudnite sa zaregistrovať na odberanie nášho newsletteru: http://eepurl.com/cE3NCD
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Hlavný organizátor diskusie: Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, spoluorganizátor diskusie: Slovak Foreign Policy Association, partner diskusie: Hanns Seidel Stiftung Slowakei - Nadácia Hannsa Seidela Slovensko, mediálni partneri: EURACTIV.sk, Radio_FM a SME

Blog

Hlavné myšlienky z diskusií Café Európa môžete nájsť v našom blogu.

Slovensko sa radí medzi štáty, ktoré čerpajú eurofondy najpomalšie. Na zmiernenie dôsledkov koronakrízy EÚ zavádza nové nástroje, ktoré budú znamenať viac eurofondov aj pre Slovensko. Poučíme sa a začneme ich čerpať efektívnejšie?
Deviateho mája sme symbolicky oslávili sedemdesiate narodeniny Európskej únie. Vtedy uzrel svetlo sveta návrh na vytvorenie nezávislej inštitúcie na kontrolu výroby uhlia a ocele, ktorá položila základy dnešnej EÚ.
Pandémia koronavírusu paralyzovala Európu. Najprv sa s ňou každý členský štát trápil sám, potom prevládla spolupráca. Ako bude vyzerať Európa po kríze?

Prihláste sa na odber noviniek Café Európa