Podujatia
Počas roka pre vás organizujeme 19 online diskusií.

ZRUŠENÉ - Ako ďalej Bratislava?

Názov:
ZRUŠENÉ - Ako ďalej Bratislava?
Kedy:
ned, 5. máj 2019, 17:20 h - 18:20 h
Kde:
Bratislavský Majáles - Bratislava
Kategória:
Diskusie
Facebook:
https://www.facebook.com/events/442880529803134/

Popis

Vážení návštevníci a priatelia festivalu Bratislavsky majáles. Po zrelej úvahe a na základe meteorologických informácií, vrátane výstrahy 1. stupňa SHMÚ, ktorá upozorňuje na silný vietor dosahujúci v nárazoch rýchlosť až 65-70 km/h, rozhodli sme sa KOMPLETNÝ NEDELNÝ PROGRAM festivalu ZRUŠIŤ. Bezpečnosť vás návštevníkov, ako aj účinkujúcich je pre nás absolútne prvoradá. Pri aktuálnych poveternostných podmienkach by mohol byt akýkoľvek pohyb ľudí v areáli festivalu na dunajskom nábreží nebezpečný. Napriek nepriaznivým predpovediam sme vďační aj za prvé dva dni festivalu, ktoré najmä vďaka vašej priazni prebehli výborne. Veríme, že sa vidíme opäť o rok! Ďakujeme za pochopenie.

Debata hlavne o parkovacej politike, dopravných projektoch a rozvoji mesta.

Hostia:

- Matúš Vallo, primátor Bratislavy
- Juraj Droba, župan BSK
- Zuzana Aufrichtová, starostka MČ Bratislava – Staré mesto
- Ladislav Miko, vedúci ZEK v SR

Moderuje: Michal Havran

Miesto: Bratislavský majáles 2019, Tyršovo nábrežie, Bratislava

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Twitter: #CEBA

Ak nechcete, aby Vám ušli žiadne novinky a informácie o našich ďalších diskusiách, nezabudnite sa zaregistrovať na odberanie nášho newsletteru: http://eepurl.com/cE3NCD
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Hlavný organizátor diskusie: Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Chceli by sme vás upozorniť, že filmový štáb/fotograf budú prítomní na mieste počas tohto podujatia a budú natáčať/fotografovať. Takto získané materiály budú použité na ilustračné a informačné účely súvisiace s aktivitami alebo projektmi našej inštitúcie alebo Európskej únie.


Miesto konania

Lokácia:
Bratislavský Majáles
Ulica:
Tyršovo nábrežie
Mesto:
Bratislava
Krajina:
Slovakia

Popis

Bratislavský majáles je mestský open air festival, ktorý od roku 2008 tradične otvára sezónu bratislavských kultúrno-spoločenských podujatí pre najširšiu verejnosť. Každoročne prináša atraktívne live koncerty na nábreží, diskusné fórum Café Európa, programy pre deti, ukážky netradičných športov, hobby cyklopelotón Župná dvadsiatka, stánky občianskych aktivít a na záver "ohňostroj roka" na Dunaji.

Blog

Hlavné myšlienky z diskusií Café Európa môžete nájsť v našom blogu.

Slovensko sa radí medzi štáty, ktoré čerpajú eurofondy najpomalšie. Na zmiernenie dôsledkov koronakrízy EÚ zavádza nové nástroje, ktoré budú znamenať viac eurofondov aj pre Slovensko. Poučíme sa a začneme ich čerpať efektívnejšie?
Deviateho mája sme symbolicky oslávili sedemdesiate narodeniny Európskej únie. Vtedy uzrel svetlo sveta návrh na vytvorenie nezávislej inštitúcie na kontrolu výroby uhlia a ocele, ktorá položila základy dnešnej EÚ.
Pandémia koronavírusu paralyzovala Európu. Najprv sa s ňou každý členský štát trápil sám, potom prevládla spolupráca. Ako bude vyzerať Európa po kríze?

Prihláste sa na odber noviniek Café Európa