Podujatia
Počas roka pre vás organizujeme 19 online diskusií.

ZRUŠENÉ - Naozaj europoslanci nič nezmôžu?

Názov:
ZRUŠENÉ - Naozaj europoslanci nič nezmôžu?
Kedy:
ned, 5. máj 2019, 16:00 h - 17:00 h
Kde:
Bratislavský Majáles - Bratislava
Kategória:
Diskusie
Facebook:
https://www.facebook.com/events/566436997181215/

Popis

Vážení návštevníci a priatelia festivalu Bratislavsky majáles. Po zrelej úvahe a na základe meteorologických informácií, vrátane výstrahy 1. stupňa SHMÚ, ktorá upozorňuje na silný vietor dosahujúci v nárazoch rýchlosť až 65-70 km/h, rozhodli sme sa KOMPLETNÝ NEDELNÝ PROGRAM festivalu ZRUŠIŤ. Bezpečnosť vás návštevníkov, ako aj účinkujúcich je pre nás absolútne prvoradá. Pri aktuálnych poveternostných podmienkach by mohol byt akýkoľvek pohyb ľudí v areáli festivalu na dunajskom nábreží nebezpečný. Napriek nepriaznivým predpovediam sme vďační aj za prvé dva dni festivalu, ktoré najmä vďaka vašej priazni prebehli výborne. Veríme, že sa vidíme opäť o rok! Ďakujeme za pochopenie.

Aká je úloha europoslanca? Mnohí slovenskí voliči nepovažujú za podstatné ísť na eurovoľby. Majú slovenskí europoslanci vo viac ako 700-člennom parlamente len malé slovo, alebo aj jediný europoslanec zmôže veľa? Po májových voľbách čaká EÚ viacero výziev. Aké riešenia ponúkajú slovenskí kandidáti? Bude prvýkrát väčšina slovenských europoslancov v europarlamente v opozícii?

Hostia:
- Vladimír Bilčík, koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia
- Robert Hajšel, SMER - SD
- Richard Sulík, Sloboda a Solidarita

Moderuje Gabriela Kajtárová

Miesto: Bratislavský majáles 2019, Tyršovo nábrežie, Bratislava

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
LIVE PRENOS NA NAŠOM FACEBOOKU!
Twitter: #CEBA

Napísaním otázky na stránku podujatia alebo do komentárov sa automaticky zapájate do súťaže o vecné ceny od hlavného organizátora diskusie - Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku.

Ak nechcete, aby Vám ušli žiadne novinky a informácie o našich ďalších diskusiách, nezabudnite sa zaregistrovať na odberanie nášho newsletteru: http://eepurl.com/cE3NCD
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Hlavný organizátor diskusie: Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, spoluorganizátor diskusie: Slovak Foreign Policy Association , mediálni partneri: EURACTIV.sk, Radio_FM a SME
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Chceli by sme vás upozorniť, že filmový štáb/fotograf budú prítomní na mieste počas tohto podujatia a budú natáčať/fotografovať. Takto získané materiály budú použité na ilustračné a informačné účely súvisiace s aktivitami alebo projektmi našej inštitúcie alebo Európskej únie.


Miesto konania

Lokácia:
Bratislavský Majáles
Ulica:
Tyršovo nábrežie
Mesto:
Bratislava
Krajina:
Slovakia

Popis

Bratislavský majáles je mestský open air festival, ktorý od roku 2008 tradične otvára sezónu bratislavských kultúrno-spoločenských podujatí pre najširšiu verejnosť. Každoročne prináša atraktívne live koncerty na nábreží, diskusné fórum Café Európa, programy pre deti, ukážky netradičných športov, hobby cyklopelotón Župná dvadsiatka, stánky občianskych aktivít a na záver "ohňostroj roka" na Dunaji.

Blog

Hlavné myšlienky z diskusií Café Európa môžete nájsť v našom blogu.

Slovensko sa radí medzi štáty, ktoré čerpajú eurofondy najpomalšie. Na zmiernenie dôsledkov koronakrízy EÚ zavádza nové nástroje, ktoré budú znamenať viac eurofondov aj pre Slovensko. Poučíme sa a začneme ich čerpať efektívnejšie?
Deviateho mája sme symbolicky oslávili sedemdesiate narodeniny Európskej únie. Vtedy uzrel svetlo sveta návrh na vytvorenie nezávislej inštitúcie na kontrolu výroby uhlia a ocele, ktorá položila základy dnešnej EÚ.
Pandémia koronavírusu paralyzovala Európu. Najprv sa s ňou každý členský štát trápil sám, potom prevládla spolupráca. Ako bude vyzerať Európa po kríze?

Prihláste sa na odber noviniek Café Európa