Podujatia
Počas roka pre vás organizujeme 19 online diskusií.

Oplatí sa nám EÚ?

Názov:
Oplatí sa nám EÚ?
Kedy:
pia, 6. júl 2018, 14:00 h - 15:00 h
Kde:
Festival Pohoda - Trenčín, Trenčiansky kraj
Kategória:
Diskusie

Popis

Diskutujú:

✔️ Juraj Karpiš, slovenský ekonomický analytik a spoluzakladateľ think tanku INESS

✔️ Tomáš Sedláček, český ekonóm, vysokoškolský pedagóg a bývalý poradca prezidenta Václava Havla

✔️ Katarína Mathernová, najvyššie postavená Slovenka v európskej diplomacii - zástupkyňa riaditeľa Generálneho riaditeľstva pre európsku susedskú politiku a rokovania o rozšírení.

Moderuje Ladislav Miko, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

#EUdialogues #FutureofEurope


Miesto konania

Lokácia:
Festival Pohoda
Mesto:
Trenčín
Kraj:
Trenčiansky kraj
Krajina:
Slovakia
Festival Pohoda

Popis

Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku bude aj tento rok prítomné na najväčšom slovenskom hudobnom festivale Pohoda. Návštevníci festivalu sa môžu opäť tešiť na stan EUrópa stage, ktorý bude hostiť zaujímavé debaty pod hlavičkou Café Európa k aktuálnym európskym témam. Nebude chýbať ani EÚ info zóna s informáciami o EÚ a programom pre všetky vekové kategórie. Budete môcť preukázať svoje vedomosti o fungovaní EÚ a vyhrať super ceny v súťažiach, kvízoch aj EÚ kolese šťastia. To všetko na trenčianskom letisku v EUrópa stage a EÚ info zóne!

Blog

Hlavné myšlienky z diskusií Café Európa môžete nájsť v našom blogu.

Slovensko sa radí medzi štáty, ktoré čerpajú eurofondy najpomalšie. Na zmiernenie dôsledkov koronakrízy EÚ zavádza nové nástroje, ktoré budú znamenať viac eurofondov aj pre Slovensko. Poučíme sa a začneme ich čerpať efektívnejšie?
Deviateho mája sme symbolicky oslávili sedemdesiate narodeniny Európskej únie. Vtedy uzrel svetlo sveta návrh na vytvorenie nezávislej inštitúcie na kontrolu výroby uhlia a ocele, ktorá položila základy dnešnej EÚ.
Pandémia koronavírusu paralyzovala Európu. Najprv sa s ňou každý členský štát trápil sám, potom prevládla spolupráca. Ako bude vyzerať Európa po kríze?

Prihláste sa na odber noviniek Café Európa