Organizátor

Zastúpenie Európskej komisie v Slovenskej republike

zek

Zastúpenie Európskej komisie v Slovenskej republike (ZEK) je súčasťou tlačového a komunikačného servisu Európskej komisie (EK), ktorý spadá pod Generálne riaditeľstvo EK pre komunikáciu v Bruseli. V rámci svojej činnosti komunikuje s médiami, poskytuje informácie o činnosti Komisie, jej politikách a udalostiach v EÚ, sleduje politický, hospodársky a sociálny vývoj v SR a zaisťuje nepretržitú informovanosť Európskej komisie o každodennom dianí v SR a organizuje množstvo európskych informačných aktivít pre širokú aj odbornú verejnosť.

 

Realizátor

Slovenská spoločnosť pre zahraničnú politiku (SFPA)

sfpa

Slovenská spoločnosť pre zahraničnú politiku je najstarší think-tank na Slovensku. Bola založená v auguste 1993 ako otvorené nestranícke diskusné fórum o medzinárodných otázkach a zahraničnej politike Slovenskej republiky. Jej hlavným cieľom je poskytovať priestor pre otvorenú výmenu názorov o zahraničnej politike. Prostredníctvom svojich programov šíri objektívne informácie o medzinárodných vzťahoch z pôvodných zdrojov.

 

Partneri

Nadácia Hannsa Seidela

HSS

Nadácia Hannsa Seidela / Hanns Seidel Stiftung je nemecká politická nadácia so sídlom v Mníchove (Slobodný štát Bavorsko), ktorá otvorila svoje zastúpenie v roku 1991 aj na území dnešnej Slovenskej republiky. Nadácia sa venuje politickému vzdelávaniu obyvateľstva. Jej projekty majú prispievať k upevňovaniu a prehlbovaniu demokratického vývoja na Slovensku. Svoje poslanie opisuje mottom „V službách demokracie, mieru a vývoja.“ Nadácia Hannsa Seidla je regionálnym partnerom pre diskusie v Košiciach a Žiline.

Mediálni partneri

 

Inštitucionálni partneri

 

Prihláste sa na odber noviniek Café Európa