Cieľom iniciatívy Európsky klimatický pakt prijatej v decembri 2020 je zapojiť verejnosť do zelenej transformácie. Jej úlohou je vytvoriť platformu na prepojenie ľudí, ktorí sa venujú environmentálnemu aktivizmu a šíriť povedomie medzi verejnosťou, že záleží na príspevku každého jednotlivca. Kto sú slovenskí ambasádori paktu, aké sú ich možnosti ovplyvňovať verejnú mienku a smerovanie spoločnosti v oblasti ochrany životného prostredia? Môžu nás pozitívne inšpirovať ambasádori Európskeho klimatického paktu?
Až 90 % smrteľných nehôd a zranení na našich cestách je spôsobených ľudskou chybou. Zdokonalené bezpečnostné prvky pomôžu znížiť počet nehôd, pripravia pôdu pre čoraz viac prepojenú a automatizovanú mobilitu a posilnia globálnu inováciu a konkurencieschopnosť európskeho automobilového priemyslu.
Ako je možné, že milióny Rusov neveria invázii svojej krajiny na Ukrajinu a obhajujú Vladimira Putina? Ako pracuje mašinéria ruskej mediálnej propagandy a v čom sa fungovanie štátnych mediálnych kanálov líši od tých na Slovensku či Európskej únii?
Prinesie energetická kríza a vojna na Ukrajine prehodnotenie postoja voči atómovej energii?
Vyššie ceny energií a komodít sa budú prenášať aj do cien ďalších výrobkov a služieb. S vysokou infláciou budeme musieť podľa ekonómov žiť dlhšie. Ktorých tovarov sa zdražovanie dotkne najviac?
Po dvoch rokoch pandémie čaká slovenských učiteľov ďalšia skúška – inklúzia detí utečencov z Ukrajiny. Je naše školstvo pripravené na nápor žiadostí o zaradenie do vzdelávacieho systému? Ako pomáha v tejto situácii Európska únia?
Ako sa postaviť ku slobode prejavu, keď v dnešnej dobe hoaxy a úmyselne šírená ruská propaganda ohrozujú európsky mier, súdržnosť a našu bezpečnosť? Do akej miery je dnes skúšané kritické myslenie každého užívateľa sociálnych médií?