Podujatia
Počas roka pre vás organizujeme 19 online diskusií.

Kde skončia eurofondy na koronu?

Názov:
Kde skončia eurofondy na koronu?
Kedy:
uto, 16. jún 2020, 18:00 h - 19:30 h
Kategória:
Diskusie
Facebook:
https://www.facebook.com/events/861608397663355/

Popis

Slovensko bude mať k dispozícii viac eurofondov ako čakalo. Pre koronarízu by sa malo uľahčiť ich čerpanie a novinkou je Fond na spravodlivú transformáciu. Na druhej strane, obdobie rokov 2021-2027 môže byť pre Slovensko posledným obdobím kedy z európskeho rozpočtu dostaneme viac než doň zaplatíme. Slovensko však dlhodobo pri čerpaní eurofondov zlyháva - postupuje pomaly a robí chyby. Dokážeme využiť väčší objem eurofondov a zrýchliť tempo čerpania? Ako to zlepšiť a predísť podvodom a rozkrádaniu? Nehrozí pri väčšom objeme eurofondov ich neefektívne čerpanie? Na čo európske peniaze využijeme?"

Diskutujú:
- Ľudmila Majláthová, ekonomická radkyňa, Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku
- Peter Goliaš, riaditeľ, INEKO
- Xénia Makarová, Nadácia Zastavme korupciu

Moderuje Juraj Hajko, Slovak Foreign Policy Association (SFPA)

Diskusia je súčasťou série Citizens' Dialogues
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Z dôvodu rizika nákazy koronavírusom na verejných podujatiach bude diskusia prebiehať v štúdiu, bez účasti verejnosti. Naživo ju môžete sledovať na FB Café Európa a našich mediálnych partnerov. Ďakujeme za pochopenie.
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
sli.do hashtag: #CEBA
LIVE PRENOS NA NAŠOM FACEBOOKU!
Twitter: #CEBA

Napísaním otázky na stránku podujatia alebo do komentárov sa automaticky zapájate do súťaže o vecné ceny od hlavného organizátora diskusie - Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku.

Ak nechcete, aby Vám ušli žiadne novinky a informácie o našich ďalších diskusiách, nezabudnite sa zaregistrovať na odberanie nášho newsletteru: http://eepurl.com/cE3NCD
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Hlavný organizátor diskusie: Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, spoluorganizátor diskusie: Slovak Foreign Policy Association, partner diskusie Hanns Seidel Stiftung Slowakei - Nadácia Hannsa Seidela Slovensko mediálni partneri: EURACTIV.sk, Radio_FM a SME

Prihláste sa na odber noviniek Café Európa