Podujatia
Počas roka pre vás organizujeme 19 online diskusií.

Európa pred a po pandémii

Názov:
Európa pred a po pandémii
Kedy:
uto, 7. apríl 2020, 00:00 h - 19:30 h
Kategória:
Diskusie
Facebook:
https://www.facebook.com/events/642145633024742/

Popis

Z dôvodu rizika nákazy koronavírusom na verejných podujatiach bude diskusia prebiehať v štúdiu, bez účasti verejnosti. Naživo ju môžete sledovať na FB Café Európa a našich mediálnych partnerov. Ďakujeme za pochopenie.
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Na prelome rokov zdanlivo vzdialená epidémia nového vírusu v Číne postupne v Európe nabrala obrovské rozmery. Na rýchlo sa šíriacu nákazu zareagovali členské štáty Európskej únie rôzne - niektoré len symbolicky, iné tvrdými opatreniami. Postupne však viaceré začali zatvárať hranice. Zastihla pandémia Európsku úniu nepripravenú, alebo len potvrdila, že členské štáty majú stále väčšie slovo ako európske inštitúcie? Je problémom slabosť lídrov inštitúcií? Mnohí sa pýtali, čo v čase pandémie robí Únia. Eurokomisii vyčítali, že nekonala dosť rýchlo a zatváranie hraníc spočiatku kritizovala. Ako reagovali jednotlivé štáty, mali záujem konať spoločne a fungovala európska solidarita? Má eurokomisia dostatočné právomoci na zvládanie pandémie a sú členské štáty ochotné odovzdať viac moci do Bruselu? Aký dosah budú mať schválené celoeurópske opatrenia a zmení koronavírus EÚ na nepoznanie?

Hostia diskusie:
- Ladislav Miko, vedúci Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku
- Robert Mistrík, chemik, vedec a podnikateľ a člen permanentného krízového štábu
- Dag Daniš, komentátor portálu Aktuality.sk
- Anna Záborská, poslankyňa NR SR (OĽANO/KU)
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
sli.do hashtag: #CEBA
LIVE PRENOS NA NAŠOM FACEBOOKU!
Twitter: #CEBA

Napísaním otázky na stránku podujatia alebo do komentárov sa automaticky zapájate do súťaže o vecné ceny od hlavného organizátora diskusie - Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku.

Ak nechcete, aby Vám ušli žiadne novinky a informácie o našich ďalších diskusiách, nezabudnite sa zaregistrovať na odberanie nášho newsletteru: http://eepurl.com/cE3NCD
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Hlavný organizátor diskusie: Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, spoluorganizátor diskusie: Slovak Foreign Policy Association, mediálni partneri: EURACTIV.sk, Radio_FM a SME

Prihláste sa na odber noviniek Café Európa