Podujatia
Počas roka pre vás organizujeme 19 online diskusií.

Končí sa doba plastová?

Názov:
Končí sa doba plastová?
Kedy:
uto, 14. máj 2019, 18:30 h - 20:00 h
Kde:
Wave ~ Centrum nezávislej kultúry - Prešov, Prešovský kraj
Kategória:
Diskusie
Facebook:
https://www.facebook.com/events/431969977591121/

Popis

Plastový odpad predstavuje obrovský problém v rôznych kútoch sveta a Slovensko nie je výnimkou, keďže mikroplasty sa už nachádzajú aj v našich riekach. Sociálne siete zaplavujú fotky dobrovoľníkov, ktorí vo svojom voľnom čase zveľaďujú svoje okolie zamorené plastovým odpadom, a predsa stále nevieme nájsť kľúč k riešeniu tohto problému.

Čo je potrebné urobiť, aby sme porazili plasty? Sú riešením alternatívne bio/eko-plasty alebo zavedenie prísnejších pravidiel recyklácie? Ako motivovať občanov k znižovaniu svojho odpadu? A má súkromný sektor vôbec záujem znižovať množstvo plastov?

- Uršula Pomfyová, environmenálna špecialistka, NATUR-PACK
- Alexander Starinský, manažér, JKR Waste Management

Moderuje Štefan Bako

Miesto: Wave centrum nezávislej kultúry

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
sli.do hashtag: #CEPO
LIVE PRENOS NA NAŠOM FACEBOOKU!
Twitter: #CEPO

Napísaním otázky na stránku podujatia alebo do komentárov sa automaticky zapájate do súťaže o vecné ceny od hlavného organizátora diskusie - Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku.

Ak nechcete, aby Vám ušli žiadne novinky a informácie o našich ďalších diskusiách, nezabudnite sa zaregistrovať na odberanie nášho newsletteru: http://eepurl.com/cE3NCD
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Hlavný organizátor diskusie: Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, spoluorganizátor diskusie: Slovak Foreign Policy Association, mediálni partneri: EURACTIV.sk, Radio_FM a SME
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Chceli by sme vás upozorniť, že filmový štáb/fotograf budú prítomní na mieste počas tohto podujatia a budú natáčať/fotografovať. Takto získané materiály budú použité na ilustračné a informačné účely súvisiace s aktivitami alebo projektmi našej inštitúcie alebo Európskej únie.


Miesto konania

Lokácia:
Wave ~ Centrum nezávislej kultúry
Ulica:
Hlavná 121
Mesto:
Prešov
Kraj:
Prešovský kraj
Krajina:
Slovakia
Wave ~ Centrum nezávislej kultúry

Popis

Kultúrne centrum Wave vzniklo v roku 2002. Počas svojej histórie realizovalo vyše tisíc podujatí rôzneho druhu, aby ponúklo Prešovčanom alternatívu k mainstreamovej kultúre. Následne vzniklo v roku 2011 aj občianske združenie Wave, ktoré združuje umelcov a ľudí podieľajúcich sa na organizovaní kultúrnych podujatí v kultúrnom centre.

Okrem organizovania vlastných eventov v oblasti hudby, výtvarného umenia, nových médií, filmu, zábanvo-vzdelávacích formátov, podujatí pre deti, workshopov či prednáškových večerov venovaných občianskym komunitám, podporujeme spoluprácu s aktívnymi združeniami v regióne a na Slovensku, čo napomáha ich vzájomnej spolupráci a prispieva k vzniku ďalších kultúrnych podujatí a festivalov.

Prihláste sa na odber noviniek Café Európa