Podujatia
Počas roka pre vás organizujeme 19 online diskusií.

Učia školy kritickému mysleniu?

Názov:
Učia školy kritickému mysleniu?
Kedy:
uto, 30. apríl 2019, 18:30 h - 20:00 h
Kde:
Tabačka - Fabricafé - Košice, Košický kraj
Kategória:
Diskusie
Facebook:
https://www.facebook.com/events/644628522668895/

Popis

S pribúdajúcim objemom dostupných informácií rastú nároky na to, ako si ich relevanciu a dôveryhodnosť overiť. Základným nástrojom by malo byť kritické myslenie. Sú k nemu deti a mládež na slovenských školách vedené? Na ktorých predmetoch by sa ho mali učiť? Podľa medzinárodných meraní PISA slovenskí žiaci zaostávajú v čitateľskej gramotnosti oproti väčšine štátov OECD. Ako sú na tom s mediálnou gramotnosťou? Dokážu slovenskí žiaci odhaliť nepravdivé informácie? Seriózni žurnalisti majú nástroje na to, ako si overovať zdroje a získavať informácie. Mali by to učiť žiakov priamo novinári, alebo je to úlohou pre učiteľov?

? Juraj Čokyna, učiteľ na ZŠ a publicista
? Martin Leidenfrost, novinár, publicista a spisovateľ
? Zuzana Tkáčová, učiteľka na gymnáziu, víťazka súťaže Učiteľ Slovenska

Moderuje Juraj Hajko, SFPA

Miesto: Tabačka Kulturfabrik, Fabricafe

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
sli.do hashtag: #CEKE
LIVE PRENOS NA NAŠOM FACEBOOKU!
Twitter: #CEKE

Napísaním otázky na stránku podujatia alebo do komentárov sa automaticky zapájate do súťaže o vecné ceny od hlavného organizátora diskusie - Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku.

Ak nechcete, aby Vám ušli žiadne novinky a informácie o našich ďalších diskusiách, nezabudnite sa zaregistrovať na odberanie nášho newsletteru: http://eepurl.com/cE3NCD
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Hlavný organizátor diskusie: Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, spoluorganizátor diskusie: Slovak Foreign Policy Association, partneri diskusie: Hanns Seidel Stiftung Slowakei - Nadácia Hannsa Seidela Slovensko, Technická univerzita v Košiciach mediálni partneri: EURACTIV.sk, Radio_FM a SME
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Chceli by sme vás upozorniť, že filmový štáb/fotograf budú prítomní na mieste počas tohto podujatia a budú natáčať/fotografovať. Takto získané materiály budú použité na ilustračné a informačné účely súvisiace s aktivitami alebo projektmi našej inštitúcie alebo Európskej únie.


Miesto konania

Lokácia:
Tabačka - Fabricafé
Ulica:
Gorkého 2
Mesto:
Košice
Kraj:
Košický kraj
Krajina:
Slovakia
Tabačka - Fabricafé

Popis

Tabačka Kulturfabrik je unikátnym kultúrnym centrom a otvorenou zónou pre umenie, kreativitu a spoluprácu v Košiciach. Areál bývalej tabakovej továrne na Gorkého ulici dnes ponúka 2500 m2, ktoré patria súčasnému umeniu, koncertom, divadlu, klubovým filmom, vzdelávaniu, spolupráci a tiež kvalitnému dennému bistru a ďalším službám.

Prihláste sa na odber noviniek Café Európa