Podujatia
Počas roka pre vás organizujeme 19 online diskusií.

Právny štát bez Ústavného súdu?

Názov:
Právny štát bez Ústavného súdu?
Kedy:
uto, 2. apríl 2019, 17:30 h - 19:00 h
Kde:
KC Dunaj - Bratislava, Bratislavský kraj
Kategória:
Diskusie
Facebook:
https://www.facebook.com/events/564879280688786/

Popis

Slovensko už niekoľko týždňov nemá funkčný Ústavný súd. Aký veľký je to problém? Budú na najbližšej schôdzi parlamentu dovolení chýbajúci sudcovia? Je nefunkčný Ústavný súd hrozbou pre právny štát na Slovensku? Európska únia už začala pre porušovanie princípov právneho štátu konanie proti Poľsku a Maďarsku - má účinné nástroje na jeho ochranu?

Diskutovať prídu:
- Lucia Žitňanská, poslankyňa NR SR
- Samuel Spáč, Katedra politologie FiF UK v Bratislave
- Pavol Žilinčík, právnik, člen Súdnej rady SR

moderuje Oľga Baková, Katedra politologie FiF UK v Bratislave

Miesto: KC Dunaj

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
sli.do hashtag: #CEBA
LIVE PRENOS NA NAŠOM FACEBOOKU!
Twitter: #CEBA

Napísaním otázky na stránku podujatia alebo do komentárov sa automaticky zapájate do súťaže o vecné ceny od hlavného organizátora diskusie - Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku.

Ak nechcete, aby Vám ušli žiadne novinky a informácie o našich ďalších diskusiách, nezabudnite sa zaregistrovať na odberanie nášho newsletteru: http://eepurl.com/cE3NCD
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Hlavný organizátor diskusie: Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, spoluorganizátor diskusie: Slovak Foreign Policy Association, mediálni partneri: EURACTIV.sk, Radio_FM a SME
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Chceli by sme vás upozorniť, že filmový štáb/fotograf budú prítomní na mieste počas tohto podujatia a budú natáčať/fotografovať. Takto získané materiály budú použité na ilustračné a informačné účely súvisiace s aktivitami alebo projektmi našej inštitúcie alebo Európskej únie.


Miesto konania

Lokácia:
KC Dunaj
Ulica:
Nedbalova 3
Mesto:
Bratislava
Kraj:
Bratislavský kraj
Krajina:
Slovakia
KC Dunaj

Popis

Kultúrne centrum Dunaj˜ sa nachádza na štvrtom poschodí Domu odievania na Námestí SNP, vchod je z Nedbalovej 3. Prioritou nového priestoru je pestrá multikultúrna ponuka, zahŕňajúca hudbu, literatúru, výtvarné umenie, divadlo, kultúrne aktivity a spoločenské akcie spolkov a združení. Na ploche viac ako 900 m2 nájdu návštevníci svoje poschodie kultúry a oddychu.

Prihláste sa na odber noviniek Café Európa