Blog
Z každého podujatia vám prinášame zhnutie hlavných myšlienok, videozáznam a krátky zostrih.

0V stredu, 14. októbra 2015 sa v kultúrnych priestoroch Berliner klubu v Trnave uskutočnila diskusia Café Európa, ktorá bola zameraná na problematiku a smerovanie konfliktu v Sýrii. Pozvanie do diskusie prijali Jozef Klavec a Jozef Lenč, debatu viedol Patrik Kováč.

0Dňa 21. mája 2015 sa uskutočnila v poradí úž tretia diskusia Café Európa v Trnave, ktorej témou bola uplatniteľnosť absolventov vysokých škôl na Slovensku. Našimi hosťami boli Michal Lukáč z Katedry verejnej politiky a verejnej správy, Fakulty sociálnych vied UCM a Viliam Páleník z Ekonomického ústavu SAV a člen Európskeho hospodárskeho a sociálneho výboru.

0XSlovensko dostane od EÚ za 7 rokov také množstvo peňazí, ktoré sa rovná jednému štátnemu rozpočtu a cez spoluprácu regiónov a mikroregiónov sa dokáže vyčerpať veľké množstvo z nich. Prekážkou je však obrovské byrokratické zaťaženie na národnej úrovni, vďaka čomu mnohé projekty zlyhali.

x0V stredu 18. februára sa uskutočnila prvá diskusia Café Európa už aj v Trnave v priestoroch ARTKLUBU. Hosťami našej trnavskej diskusie boli Jaroslava Kaňuchová Pátková, výkonná riaditeľka Zväzu výrobcov hrozna a vína a Vladimír Mrva, vinár a spolumajiteľ Mrva & Stanko. Diskusiu ako zvyčajne moderoval Vladimír Bilčík zo SFPA.

Prihláste sa na odber noviniek Café Európa