Naozaj sa postupne vytráca schopnosť porozumieť textu? Čítame menej? Sú knihy pre naše deti zaujímavé aj v časoch sociálnych sietí, podcastov či videí?
Onedlho uplynie rok od vypuknutia vojny na Ukrajine. Konflikt na východe krajiny pretrváva od roku 2014
Aké podmienky na život má LGBTI+ komunita na Slovensku v porovnaní s inými krajinami Európskej únie a kedy by sa ich situácia mohla konečne zlepšiť? Ako sa LGBTI+ komunite žije v západných krajinách Európskej únie?
V posledných rokoch sme svedkami „dezinformačného tsunami“, ktoré sa valí na používateľov sociálnych sietí a iných online platforiem. Utečenecká kríza, pandémia, klimatická kríza, ruská vojenská agresia na Ukrajine, silná inflačná kríza spojená s energetickou krízou. To všetko sú témy, ktoré nenechajú chladným ani jeden dezinformačný zdroj. Prečo je to tak? Prečo slovenská spoločnosť prestáva veriť autoritám? Ohrozuje tento fenomén mladú generáciu? Ako môžeme situáciu zlepšiť?
Ako funguje cezhraničná spolupráca samospráv a v čom sú jej najväčšie výhody a úskalia?
V roku, keď na európskej pôde zúri vojna a občanov i firmy čaká masívne zdražovanie energií, potrebuje Európska únia najmä odvahu a solidaritu.
Prečo je dôležité vedieť aj iný cudzí jazyk ako je angličtina? Aké sú obmedzenia strojového prekladu a prečo cudzie jazyky stále patria do užitočných zručností budúcnosti?