Predchádzajúce diskusie v Žiline

Recept na boj s korupciou

Kategória: Žilina   |   Napísal: Tomáš Madleňák
Posledná aktualizácia: utorok, 21. február 2017, 20:23   |   Prečítané: 339x

korupciaNie je to tak dávno, čo Slovenskom prehrmela bombastická správa. Podľa britského Business Insider je Slovensko druhou najskorumpovanejšou krajinou rozvinutého sveta. Úplatky u lekárov či na polícii. Rodinkárstvo pri obsadzovaní štátnych ale i súkromných pozícií. Prideľovanie dotácií na základe straníckej príslušnosti. Predražené štátne zákazky, miliardy zo štátneho rozpočtu stratené nákupmi „teplého vzduchu“ alebo pri podvodoch s DPH. To všetko spadá pod jeden súhrnný pojem – korupcia.

Ako čeliť novej vlne extrémizmu v Európe?

Kategória: Žilina   |   Napísal: Kristína Kubišová
Posledná aktualizácia: pondelok, 03. október 2016, 17:06   |   Prečítané: 826x

1Septembrová Café Európa v Žiline priniesla diskusiu o problematike extrémizmu a jeho súčasnom postavení v Európe. V Stanici Žilina – Zárečie diskutovali Juraj Buzalka a Radovan Geist. Diskusiu viedol Patrik Kováč.

Diaľnica a/alebo rýchlostná cesta?

Kategória: Žilina   |   Napísal: Katarína Jurišová
Posledná aktualizácia: pondelok, 30. máj 2016, 11:00   |   Prečítané: 629x

0V stredu 25. mája v žilinskej Stanici-Záriečie hľadal analytik Tomáš Strážay (SFPA) spolu s hosťami, odpoveď na to, ako to bude so slovenskými diaľnicami v blízkej budúcnosti. Diskutoval o tom s Jánom Mišurom, riaditeľom Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory, Robertom Auxtom, generálnym riaditeľom Národnej diaľničnej spoločnosti a Ľubomírom Palčákom, generálnym riaditeľom Výskumného ústavu dopravného.

logo

© 2015 Café Európa