Predchádzajúce diskusie v Prešove

Aký obchvat potrebuje Prešov?

Kategória: Prešov   |   Napísal: Tomáš Madleňák
Posledná aktualizácia: pondelok, 20. február 2017, 18:10   |   Prečítané: 883x

cepo1„„Keď sa stavala diaľnica D1, míňala Trnavu, míňala Hlohovec, Trenčín, Žilinu, míňala ďalšie mestá. Nikdy nikto nepovedal, že to sú obchvaty. Že to sa nebuduje diaľnica, že to sa buduje obchvat Trnavy, obchvat Hlohovca, obchvat Piešťan, obchvat Trenčína. A že treba skúmať, koľko áut skončí v Piešťanoch a koľko ide ďalej. Až kým sme nedošli k Prešovu,“ začína svoj výstup na diskusii Café Európa venovanej problematike Prešovského obchvatu viceprimátor nášho tretieho najväčšieho mesta Štefan Kužma. Svojou nahnevanosťou a ráznosťou jeho výstup korešponduje s náladou v hľadisku. Z ľudí cítiť frustráciu, viacerí do diskusie zasahujú krikom a posmeškami, ale aj ráznym potleskom. Niet sa im čo čudovať, keďže Prešov je dnes jediným krajským mestom na Slovensku, cez ktoré priamo prechádza tranzitná a nákladná doprava, vrátane medzinárodnej.

Aké je silné partnerstvo EÚ a USA?

Kategória: Prešov   |   Napísal: Katarína Jurišová
Posledná aktualizácia: piatok, 21. október 2016, 14:22   |   Prečítané: 984x

TitulkaO téme vzťahov Európskej únie a Spojených štátov najmä v kontexte blížiacich sa prezidentských volieb v USA diskutovali v Prešove Dušan Fischer, analytik SFPA a Vladimír Dančišin pôsobiaci na Inštitúte politológie FF PU ako odborný asistent. Diskusiu viedol Patrik Kováč z SFPA.

Rómske komunity v SR: Nová vláda - nové priority?

Kategória: Prešov   |   Napísal: Kristína Kubišová
Posledná aktualizácia: streda, 22. jún 2016, 23:13   |   Prečítané: 959x

1Posledná prešovská diskusia Café Európa pred letnou prestávkou sa zaoberala rómskymi komunitami na Slovensku a politikou slovenskej vlády smerom k nim. V prešovskom Wave klube diskutovali Richard Koky a Roman Eštočák.

logo

© 2015 Café Európa