Predchádzajúce diskusie v Košiciach

Kto sú dnešní extrémisti?

Kategória: Košice   |   Napísal: Tomáš Madleňák
Posledná aktualizácia: pondelok, 20. marec 2017, 11:56   |   Prečítané: 409x

extremistiOd volieb v marci 2016 je na Slovensku extrémizmus veľmi diskutovanou témou. Úspech Kotlebovej ĽSNS do istej miery extrémizmus v našej krajine normalizoval – to, čo bolo nedávno extrémom, je dnes súčasťou parlamentu. Čo to vlastne je extrémizmus? Kto je to extrémista? Ako s ním môžeme v tejto situácii bojovať?

Sme pripravení na Ukrajinu bez víz?

Kategória: Košice   |   Napísal: Kristína Kubišová
Posledná aktualizácia: piatok, 21. október 2016, 12:21   |   Prečítané: 1145x

TitulkaPred dvoma týždňami výbor Európskeho parlamentu odporučil zaradenie Ukrajiny medzi štáty, ktoré získajú bezvízový styk s EÚ. Toto rokovanie taktiež podporil eurokomisár Johannes Hahn, zodpovedný za susedskú politiku. Je možné na základe týchto udalostí očakávať zrušenie vízovej povinnosti pre ukrajinských občanov a je na to Ukrajina vôbec pripravená? To sú otázky, o ktorých sa diskutovalo na októbrovej Café Európe v košickej Tabačke Kulturfabrik.

Kam idú eurofondy?

Kategória: Košice   |   Napísal: Eva Bulasová
Posledná aktualizácia: štvrtok, 19. máj 2016, 09:39   |   Prečítané: 754x

016. mája 2016 sa v Košiciach – v Tabačke Kulturfabrik uskutočnila ďalšia zo série diskusií Café Európa s názvom „Kam smerujú eurofondy“. Pozvanie do diskusie prijali hostia Ľudmila Majláthová zo Zastúpenia EK na Slovensku a Ján Rudolf z Ekonomickej univerzity v Bratislave. Diskusiu viedol Vladimír Bilčík.

 

logo

© 2015 Café Európa