Predchádzajúce diskusie

Kto sú dnešní extrémisti?

Kategória: Košice   |   Napísal: Tomáš Madleňák
Posledná aktualizácia: pondelok, 20. marec 2017, 11:56   |   Prečítané: 409x

extremistiOd volieb v marci 2016 je na Slovensku extrémizmus veľmi diskutovanou témou. Úspech Kotlebovej ĽSNS do istej miery extrémizmus v našej krajine normalizoval – to, čo bolo nedávno extrémom, je dnes súčasťou parlamentu. Čo to vlastne je extrémizmus? Kto je to extrémista? Ako s ním môžeme v tejto situácii bojovať?

Kto garantuje európsku bezpečnosť?

Kategória: Bratislava   |   Napísal: Tomáš Madleňák
Posledná aktualizácia: pondelok, 13. marec 2017, 13:01   |   Prečítané: 656x

bezpecnostBAEurópska bezpečnosť je v súčasnosti ohrozená. Už mnoho mesiacov v našom bezprostrednom susedstve zúri vojna, vojensky najsilnejší člen EÚ opúšťa, a kľúčový spojenec spoza oceánu spochybňuje svoje záväzky voči európskym členom NATO. Kto v tejto situácii garantuje aj našu bezpečnosť?

Recept na boj s korupciou

Kategória: Žilina   |   Napísal: Tomáš Madleňák
Posledná aktualizácia: utorok, 21. február 2017, 20:23   |   Prečítané: 339x

korupciaNie je to tak dávno, čo Slovenskom prehrmela bombastická správa. Podľa britského Business Insider je Slovensko druhou najskorumpovanejšou krajinou rozvinutého sveta. Úplatky u lekárov či na polícii. Rodinkárstvo pri obsadzovaní štátnych ale i súkromných pozícií. Prideľovanie dotácií na základe straníckej príslušnosti. Predražené štátne zákazky, miliardy zo štátneho rozpočtu stratené nákupmi „teplého vzduchu“ alebo pri podvodoch s DPH. To všetko spadá pod jeden súhrnný pojem – korupcia.

logo

© 2015 Café Európa