Café Európa

Udalosť 

Názov:
Zo školskej lavice k extrémnej pravici?
Kedy:
25.04.2017 17.30 h - 19.00 h
Kde:
Wave Klub - Prešov
Kategória:
Plánované diskusie

Popis

Pozývame Vás na diskusiu pri káve a koláčiku o náraste extrémizmu na Slovensku. Ako to súvisí so vzdelávaním? Kde naše školy zlyhávajú? Prečo vychovávajú mladých voličov fašistov? Prečo sa im nedarí ani v integrácii tých, voči ktorým sa novodobí extrémisti vyhradzujú - Rómov?

Diskutovať budú:
Zuzana Zimenová, poslankyňa NR SR
Juraj Čokyna, učiteľ, Teach For Slovakia

Moderuje Vladimír Bilčík (Slovak Foreign Policy Association)

Káva, čaj a koláčik je na náš účet!
Miesto: Wave Klub, Prešov

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
sli.do hashtag: #CEPO
PRIAMY PRENOS: https://www.youtube.com/c/CaféEurópaSK/live

Napísaním otázky na stránku podujatia alebo do komentárov sa automaticky zapájate do súťaže o vecné ceny od organizátora diskusie - ZEKvSR.
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Hlavný organizátor diskusie: Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, spoluorganizátor diskusie: Slovak Foreign Policy Association, mediálni partneri: EurActiv.sk a SME
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Chceli by sme vás upozorniť, že filmový štáb/fotograf budú prítomní na mieste počas tohto podujatia a budú natáčať/fotografovať. Takto získané materiály budú použité na ilustračné a informačné účely súvisiace s aktivitami alebo projektmi našej inštitúcie alebo Európskej únie.

Miesto

Wave Klub
Miesto:
Wave Klub   -   Stránka
Ulica:
Hlavná 121
Mesto:
Prešov
Krajina:
Krajina: sk

Popis

Wave je kontaktný priestor pre všetkých, ktorí vyhľadávajú nekomerčnú kultúru. Vznikol v roku 2002, aby vytvoril alternatívu sterilným podnikom a ponúkol miesto pre sebarealizáciu tvorivým ľuďom. Spoluprácou s množstvom djs, mcs, live actov, kapiel i vjs, sa nám darí prezentovať na rezidentných parties a koncertoch, každý týždeň aj nové tváre nielen zo slovenskej scény. Študenti a absolventi z futu v košiciach ako aj z prešovskej univerzity vystavujú svoje práce v dvojtýždňových intervaloch.

 

logo

© 2015 Café Európa