Café Európa

Udalosť 

Názov:
Ako (ne)riešiť integráciu Rómov?
Kedy:
05.04.2017 17.30 h - 19.00 h
Kde:
Stanica Záriečie - Žilina
Kategória:
Plánované diskusie

Popis

Pozývame Vás na diskusiu pri káve a koláčiku o integrácii Rómov na Slovensku. Čo robíme nesprávne? Prečo dlhodobo zlyhávame napriek množstvu vynaložených prostriedkov? Ako je možné, že v našom školstve ešte stále funguje segregácia? Prečo sa rodičia "bielych" detí búria proti tomu, aby boli triedy zmiešané?

Na túto, v súčasnosti aj pre Žilinu dôležitú tému, prídu diskutovať:

- Ábel Ravasz, splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity
- Klára Orgovánová, riaditeľka Rómskeho Inštitútu
- Martin Brňak, odborník na chudobu a rezidenčnú segregáciu

Moderuje Vladimír Bilčík (Slovak Foreign Policy Association)

Káva, čaj a koláčik je na náš účet!
Miesto: Stanica Žilina-Záriečie

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
sli.do hashtag: #CEBA
PRIAMY PRENOS: https://www.youtube.com/c/CaféEurópaSK/live

Napísaním otázky na stránku podujatia alebo do komentárov sa automaticky zapájate do súťaže o vecné ceny od organizátora diskusie - ZEKvSR.
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Hlavný organizátor diskusie: Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, spoluorganizátor diskusie: Slovak Foreign Policy Association, partner diskusie: Hanns Seidel Stiftung Slowakei - Nadácia Hannsa Seidela Slovensko mediálni partneri: EurActiv.sk a SME
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Chceli by sme vás upozorniť, že filmový štáb/fotograf budú prítomní na mieste počas tohto podujatia a budú natáčať/fotografovať. Takto získané materiály budú použité na ilustračné a informačné účely súvisiace s aktivitami alebo projektmi našej inštitúcie alebo Európskej únie.

Miesto

Stanica Záriečie
Miesto:
Stanica Záriečie   -   Stránka
Ulica:
Zavodska cesta 3
PSČ:
010 01
Mesto:
Žilina

Popis

Pôvodná budova a okolité územie starej, no stále funkčnej železničnej zastávky Žilina - Záriečie v obkolesení žilinského Rondla, je od roku 2003 spojením nezávislého kultúrneho priestoru, umeleckého laboratória a kolektívu aktivistov. Na neoznačenej mape súčasnosti chceme byť prestupným uzlom, v ktorom sa kriticky uvažuje, tvorí a vzdeláva. Pokračujeme v písaní príbehu malej stanice, kde sa križovali cesty miestnych obyvateľov. Dnes prepájame ľudí zblízka i zďaleka. Kolorit miesta dotvárajú tiež rastliny, zvieratá a iné rozprávkové bytosti.

Stanicu prevádzkuje občianske združenie Truc sphérique, ktoré vzniklo v roku 1998. Okrem Stanice sa združenie od roku 2011 venuje tiež rekonštrukcii a prevádzke ďalšieho kultúrneho priestoru - Novej synagógy – Kunsthalle Žilina. Patríme do medzinárodnej siete nezávislých kultúrnych inštitúcií Trans Europe Halles, ktoré vznikli na báze občianskych iniciatív mladých ľudí revitalizujúcich prázdne industriálne a obchodné objekty na priestory pre súčasné umenie a kultúrno-sociálne aktivity. Na Slovensku sme spoluzakladateľmi Antény - siete pre nezávislú kultúru. Právom sme tiež hrdí na svoju vlastnú rozsiahlu sieť - rodinu návštevníkov, sympatizantov a podporovateľov, bez ktorých by naša existencia nedávala zmysel.

logo

© 2015 Café Európa