Café Európa

Udalosť 

Názov:
Ako sa menia vzťahy USA - EÚ - Rusko?
Kedy:
28.03.2017 18.00 h - 19.30 h
Kde:
Záhrada - CNK - Banská Bystrica
Kategória:
Plánované diskusie

Popis

Pozývame Vás na diskusiu pri káve a koláčiku o vývoji vzťahov medzi Európskou úniou, Spojenými štátmi americkými a Ruskou federáciou. Napäté vzťahy medzi týmito krajinami sa rýchlo menia od Ruskej anexie Krymu a zapojenia do vojny na východe Ukrajiny, a najnovšie aj po zvolení Donalda Trumpa za prezidenta USA. Ako sa so situáciou vyrovná EÚ, umiestnená v strede medzi týmito dvoma superveľmocami? #EU60

Diskutovať budú:
Alexander Duleba - riaditeľ Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku
Branislav Kováčik - dekan Faculty of Political Science and International Relations, Matej Bel University

Moderuje Vladimír Bilčík (Slovak Foreign Policy Association)

Káva, čaj a koláčik je na náš účet!
Miesto: Záhrada - Centrum nezávislej kultúry

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
sli.do hashtag: #CEBB
PRIAMY PRENOS: https://www.youtube.com/c/CaféEurópaSK/live

Napísaním otázky na stránku podujatia alebo do komentárov sa automaticky zapájate do súťaže o vecné ceny od organizátora diskusie - ZEKvSR.
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Hlavný organizátor diskusie: Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, spoluorganizátor diskusie: Slovak Foreign Policy Association, partner diskusie: Euro-Atlantic Center, mediálni partneri: EurActiv.sk a SME
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Chceli by sme vás upozorniť, že filmový štáb/fotograf budú prítomní na mieste počas tohto podujatia a budú natáčať/fotografovať. Takto získané materiály budú použité na ilustračné a informačné účely súvisiace s aktivitami alebo projektmi našej inštitúcie alebo Európskej únie.

Miesto

Záhrada - CNK
Miesto:
Záhrada - CNK   -   Stránka
Ulica:
Nám. SNP 16
Mesto:
Banská Bystrica

Popis

Záhrada – Centrum nezávislej kultúry je nezisková organizácia, ktorá spočiatku fungovala ako neformálne zoskupenie umelcov, kultúrnych manažérov a dobrovoľníkov. Presťahovaním sa do nových priestorov v záhrade v Beniczkého pasáži v roku 2010 získala svoj terajší názov. V súčasnosti je miestom stretávania sa rôznych ľudí a komunít. Samotná budova kultúrneho centra prechádza od začiatku postupnou rekonštrukciou. Spoločný priestor v historickej časti mesta slúži s prestávkami ako multifunkčné divadelné štúdio s otvorenou dramaturgiou aj ako oddychová zóna v podobe mestského parku, o ktorý sa sezónne starajú dobrovoľníci a dobrovoľníčky. Záhradný park taktiež ponúka možnosť organizovania rôznych podujatí a voľnočasových aktivít v exteriéri. Hlavnou náplňou organizácie je poskytovanie priestoru pre prezentáciu a tvorbu súčasného a komunitného umenia v podobe divadelných a tanečných predstavení, koncertov, festivalov a výstav, ale aj pre vlastnú umeleckú produkciu (Divadlo v Záhrade) a vzdelávanie.

 

logo

© 2015 Café Európa