Predchádzajúce diskusie v B. Bystrici

Naozaj Francúzi porazili extrémizmus?

Kategória: Banská Bystrica   |   Napísal: Tomáš Madleňák
Posledná aktualizácia: pondelok, 29. máj 2017, 09:25   |   Prečítané: 727x

1Francúzske prezidentské voľby s napätím sledovala celá Európa, rozhodovalo sa v nich totiž nielen o budujúcom smerovaní Francúzska. Mohli znamenať i dramatický zvrat vo vývoji celej Európskej únie. Nakoniec však presvedčivo vyhral centrista Emmanuel Macron, ktorý vo svojej kampani stavil práve na podporu únie. Je to však skutočné víťazstvo nad extrémizmom, alebo sa Národný front môže opäť vrátiť ešte silnejší?

 

Ako sa menia vzťahy EÚ-USA-Rusko?

Kategória: Banská Bystrica   |   Napísal: Tomáš Madleňák
Posledná aktualizácia: utorok, 04. apríl 2017, 09:40   |   Prečítané: 1041x

relationsEurópska únia sa po voľbe Donalda Trumpa za prezidenta USA ocitla v nezávideniahodnej situácii, zomknutá z východu aj západu veľmocami, ktoré jej nie sú najnaklonenejšie. Aká vážna je situácia?

 

Potrebujeme v politike pravidlá?

Kategória: Banská Bystrica   |   Napísal: Kristína Kubišová
Posledná aktualizácia: pondelok, 28. november 2016, 00:17   |   Prečítané: 806x

1Posledná tohtoročná diskusia v banskobystrickej Záhrade -NCK bola zameraná na potrebu a chápanie pravidiel v politike. Prvým hosťom diskusie bola Aneta Világi z Katedry politológie Univerzity Komenského v Bratislave, ktorá sa okrem iného venuje otázkam európskej identity a metódam v spoločensko-vednom výskume. Druhým hosťom bol Peter Terem z Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, ktorý sa zaoberá procesmi globalizácie a integrácie. Diskusiu viedol Vladimír Bilčík z SFPA.

logo

© 2015 Café Európa