Predchádzajúce diskusie v B. Bystrici

Potrebujeme v politike pravidlá?

Kategória: Banská Bystrica   |   Napísal: Kristína Kubišová
Posledná aktualizácia: pondelok, 28. november 2016, 00:17   |   Prečítané: 554x

1Posledná tohtoročná diskusia v banskobystrickej Záhrade -NCK bola zameraná na potrebu a chápanie pravidiel v politike. Prvým hosťom diskusie bola Aneta Világi z Katedry politológie Univerzity Komenského v Bratislave, ktorá sa okrem iného venuje otázkam európskej identity a metódam v spoločensko-vednom výskume. Druhým hosťom bol Peter Terem z Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, ktorý sa zaoberá procesmi globalizácie a integrácie. Diskusiu viedol Vladimír Bilčík z SFPA.

Bratislavský samit a budúcnosť EÚ

Kategória: Banská Bystrica   |   Napísal: Katarína Jurišová
Posledná aktualizácia: nedeľa, 25. september 2016, 10:55   |   Prečítané: 675x

1Na tému Bratislavského samitu v kontexte budúcnosti Európskej únie diskutovali naši hostia Vladimír Bilčík z SFPA a Marek Lenč z Univerzity Mateja Bela. Prvú diskusiu po letnej prestávke viedol moderátor Patrik Kováč z SFPA.

Zotrvá Británia v EÚ?

Kategória: Banská Bystrica   |   Napísal: Katarína Jurišová
Posledná aktualizácia: sobota, 11. jún 2016, 13:20   |   Prečítané: 845x

1Aktuálna téma blížiaceho sa britského referenda o vystúpení krajiny z Európskej únie sa tentokrát dostala do banskobystrickej Záhrady. V stredu 8.júna o téme brexit diskutovali Radovan Javorčík z Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a poslanec Národnej rady SR Martin Klus, ktorý je zároveň aj zakladajúcim členom iniciatívy „Slovakia for Bremain“. Diskusiu moderoval Patrik Kováč z SFPA.

logo

© 2015 Café Európa