Predchádzajúce diskusie v B. Bystrici

Keď vládnu extrémisti...

Kategória: Banská Bystrica   |   Napísal: Tomáš Madleňák
Posledná aktualizácia: piatok, 27. október 2017, 13:07   |   Prečítané: 223x

extremistiRôzne „protisystémové“ strany obviňujú demokratické zriadenie z neefektívnosti a skorumpovanosti. Sú však takéto sily alternatívou? Ako by to vyzeralo, ak by vládli oni? Banskobystrický kraj tento experiment podstúpil a môžeme na ňom vidieť, ako to vyzerá, keď vládnu extrémisti.

Európa po nemeckých voľbách

Kategória: Banská Bystrica   |   Napísal: Tomáš Madleňák
Posledná aktualizácia: pondelok, 02. október 2017, 17:26   |   Prečítané: 397x

EU nemVoľby v Nemecku priniesli niekoľko prekvapení. S výsledkom nemôžu byť spokojní tradiční socialisti SPD, ktorí ihneď ohlásili odchod do opozície, ani kresťanskí demokrati CDU/CSU Angely Merkelovej. Naopak skokanom volieb sa stala populistická Alternatíva pre Nemecko AfD, ale i liberáli zo Slobodnej demokratickej strany FDP.

Naozaj Francúzi porazili extrémizmus?

Kategória: Banská Bystrica   |   Napísal: Tomáš Madleňák
Posledná aktualizácia: pondelok, 29. máj 2017, 09:25   |   Prečítané: 881x

1Francúzske prezidentské voľby s napätím sledovala celá Európa, rozhodovalo sa v nich totiž nielen o budujúcom smerovaní Francúzska. Mohli znamenať i dramatický zvrat vo vývoji celej Európskej únie. Nakoniec však presvedčivo vyhral centrista Emmanuel Macron, ktorý vo svojej kampani stavil práve na podporu únie. Je to však skutočné víťazstvo nad extrémizmom, alebo sa Národný front môže opäť vrátiť ešte silnejší?

 

logo

© 2015 Café Európa